Gå til indhold

Dantryk A/S

2012
Stiftet
51
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Industrivej 9
7760 Hurup Thy
Kort fortalt
Dantryk A/S blev etableret i 2012 og har adresse i Hurup Thy. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 25 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen anden trykning.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
Likviditetsgrad
205%
Meget god
Afkastningsgrad
-4%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
59%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
205%
Meget god
Afkastningsgrad
-4%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
59%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste25.32328.91225.15721.41122.109
Primært resultat-1.175-1.0984731.4841.114
Finansielle poster netto226-269525-140-448
Resultat før skat-949-1.3689981.344665
Årets resultat-771-1.0777551.036507
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver6418101.092--
Materielle anlægsaktiver6.3088.1499.3317.5235.569
Finansielle anlægsaktiver61424812797171
Anlægsaktiver i alt7.5639.20710.5497.6205.740
Omsætningsaktiver20.75422.89625.67221.85324.122
Aktiver i alt28.31732.10336.22129.47329.863

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital16.62917.90018.98918.10214.836
Langfristet gæld1.5842.1611.8291.8512.615
Kortfristet gæld10.10512.04115.1369.49612.411
Passiver i alt28.31732.10336.22129.47329.863
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-06-012024-06-012023-06-012022-06-012021-06-01
Slutdato2026-05-312025-05-312024-05-312023-05-312022-05-31