Gå til indhold

Fairytale Holding ApS

2017
Stiftet
Adresse
Slettensvej 215
5270 Odense N
Kort fortalt
Fairytale Holding ApS blev etableret i 2017 og har adresse i Odense N. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 39 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
Likviditetsgrad
51%
Svag
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
21%
God
Likviditetsgrad
51%
Svag
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
21%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste39.93639.77645.250-7-9
Primært resultat1.022-46.044541--
Finansielle poster netto-3.586-4.730-2.336-19.396-
Resultat før skat-2.564-50.775-1.795-19.403-9
Årets resultat-2.581-44.664-1.506-19.403-8
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1592031.848--
Materielle anlægsaktiver73.51176.325109.584--
Finansielle anlægsaktiver160160160--
Anlægsaktiver i alt73.83076.689111.592--
Omsætningsaktiver21.25133.97023.50343.14362.636
Aktiver i alt95.081110.659135.09543.14362.636

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital19.75822.33941.61643.07962.482
Langfristet gæld33.47931.21844.303--
Kortfristet gæld41.84457.10143.06664154
Passiver i alt95.081110.659135.09543.14362.636
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31