Gå til indhold

JAN NIELSEN INVEST ApS

2005
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om JAN NIELSEN INVEST ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Hallebyorevej 26
4450 Jyderup
Kort fortalt
JAN NIELSEN INVEST ApS blev etableret i 2005 og har adresse i Jyderup. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,3 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000
Likviditetsgrad
39%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-143%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-59%
Ikke tilfredsstillende
Likviditetsgrad
39%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-143%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-59%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning72.31082.16884.71094.33897.243
Bruttofortjeneste7.34718.12626.50130.81326.501
Primært resultat-39.075-3.8661.5641.629-4.533
Finansielle poster netto-1.245-1.320-831-419-366
Resultat før skat-39.602-4.5341.3561.789-4.329
Årets resultat-43.444-2.5561.6752.178-4.800
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
-50.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver34652713887900
Materielle anlægsaktiver10.91912.58013.44814.34715.209
Finansielle anlægsaktiver3.2883.1793.0702.8442.833
Anlægsaktiver i alt14.24116.41117.23218.07818.943
Omsætningsaktiver13.08457.73562.72382.69171.813
Aktiver i alt27.32574.14679.955100.76990.756

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-16.22827.28430.12328.50626.385
Langfristet gæld9.7369.87510.44210.83511.876
Kortfristet gæld33.81836.98739.38961.42852.495
Passiver i alt27.32574.14679.955100.76990.756
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
120.000
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2024-07-012023-07-012022-07-012021-07-012020-07-01
Slutdato2025-06-302024-06-302023-06-302022-06-302021-06-30