Gå til indhold

JH Packman ApS

1988
Stiftet
31
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Nimbusvej 7
2670 Greve
Kort fortalt
JH Packman ApS blev etableret i 1988 og har adresse i Greve. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 20 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000
Likviditetsgrad
93%
Svag
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
30%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
93%
Svag
Afkastningsgrad
-1%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
30%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste20.02017.27916.19315.61210.310
Primært resultat-116-1.492-1841.262740
Finansielle poster netto-472-459-569-203-251
Resultat før skat-587-1.950-7531.143735
Årets resultat-465-1.535-607926658
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000
-1.500
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver160----
Materielle anlægsaktiver7.7169.20710.7428.78812.805
Finansielle anlægsaktiver1.1941.1251.1251.134493
Anlægsaktiver i alt9.06910.33211.8679.92213.298
Omsætningsaktiver6.4285.1844.7606.6713.544
Aktiver i alt15.49815.51516.62716.59316.842

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4.6635.1286.6637.5266.599
Langfristet gæld3.9304.7635.7343.5723.465
Kortfristet gæld6.9055.6254.1295.2476.747
Passiver i alt15.49815.51516.62716.59316.842
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31