Gå til indhold

Kereby ApS

2017
Stiftet
94
Ansatte
Seneste nyheder
28. september
·
mypresswire.com

41 aktører fra ejendomsbranchen lancerer Byer i balance for at tage større ansvar for byernes udvikling

AART Architects, AG Gruppen, AKF Holding, AP Ejendomme, Balder Danmark, BRF Ejendomme, Byggesocietetet, Capital Investment, Catella, CBRE, CEJ Ejendomsadministration, Clever, DADES, Danica Ejendomme, Danske Udlejere, DI Byggeri, DI Ejendom, EjendomDanmark, FB Gruppen, Go’ Bolig, Jeudan, Jyske Bank,
Kereby
, Keystone Investment Management, KLP Ejendomme, Koncenton, M.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
La Cours Vej 7, 2.
2000 Frederiksberg
Kort fortalt
Kereby ApS blev etableret i 2017 og har adresse på Frederiksberg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 88 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen køb og salg af egen fast ejendom.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000
Likviditetsgrad
248%
Meget god
Afkastningsgrad
18%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
248%
Meget god
Afkastningsgrad
18%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste88.57687.91088.62290.67845.194
Primært resultat5.9896.1615.9027.871-36.273
Finansielle poster netto81-249-660-2.217-1.207
Resultat før skat6.0705.912-5.654-37.480
Årets resultat6.0704.5005.2425.654-33.520
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver5901.3042.2432.6592.715
Materielle anlægsaktiver3455351.6102.526631
Finansielle anlægsaktiver9.6006.7646.7646.9566.153
Anlægsaktiver i alt10.5368.60310.61712.1419.499
Omsætningsaktiver21.88018.42219.82913.15912.745
Aktiver i alt32.41627.02530.44625.30022.245

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital18.11512.0467.545-32.210-37.864
Langfristet gæld5.4775.2815.1975.0214.913
Kortfristet gæld8.8249.69817.70452.48853.122
Passiver i alt32.41627.02530.44625.30022.245
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
10.000
0
-10.000
-20.000
-30.000
-40.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31