Gå til indhold

RISBÆKGÅRD ApS

2007
Stiftet
2
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om RISBÆKGÅRD ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Klintevej 300
4791 Borre
Kort fortalt
RISBÆKGÅRD ApS blev etableret i 2007 og har adresse i Borre. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,9 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen blandet landbrugsdrift.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
Likviditetsgrad
38%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
7%
Svag
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2
Likviditetsgrad
38%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
7%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
7%
Svag
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.9029093.4333.5574.208
Primært resultat2.445-4992.0302.2102.913
Finansielle poster netto-1.290-1.003-951-464-388
Resultat før skat1.156-1.5021.0811.7472.525
Årets resultat889-1.2238461.4061.956
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.3202.4132.5062.5992.692
Materielle anlægsaktiver28.85028.76429.10229.19429.830
Finansielle anlægsaktiver481509545567554
Anlægsaktiver i alt31.65231.68632.15332.36033.075
Omsætningsaktiver4.8764.1346.9435.7525.492
Aktiver i alt36.52735.82039.09638.11238.567

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.4371.5482.7711.9259.519
Langfristet gæld19.39120.26321.24922.39324.728
Kortfristet gæld12.94712.59613.38512.2782.976
Passiver i alt36.52735.82039.09638.11238.567
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31