Gå til indhold

VALMUE HOLDING A/S

1999
Stiftet
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om VALMUE HOLDING A/S.
Hent flere nyheder
Adresse
Tigervej 12
7700 Thisted
Kort fortalt
VALMUE HOLDING A/S blev etableret i 1999 og har adresse i Thisted. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 30 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000
Likviditetsgrad
127%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
30%
God
Likviditetsgrad
127%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
30%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
12.000
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste30.06338.12638.27433.69232.597
Primært resultat1.01311.08610.2517.0677.721
Finansielle poster netto-5.027-4.062-4.854-5.855-1.308
Resultat før skat-4.0147.0255.3971.2126.413
Årets resultat-3.4115.2253.9046814.740
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver1.1872.2233.6215.0184.614
Materielle anlægsaktiver27.34323.09023.31722.96025.751
Finansielle anlægsaktiver1.4641.1031.1031.103970
Anlægsaktiver i alt29.99426.41728.04129.08131.335
Omsætningsaktiver112.31790.24579.912105.94581.457
Aktiver i alt142.311116.662107.952135.026112.792

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital43.16446.82742.38736.50741.491
Langfristet gæld8.6213.4764.7503.7226.104
Kortfristet gæld88.67565.20859.00994.50364.119
Passiver i alt142.311116.662107.952135.026112.792
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30