Gå til indhold

VIPERGEN ApS

2005
Stiftet
15
Ansatte
Adresse
Gammel Kongevej 23 A, 1.
1610 København V
Kort fortalt
VIPERGEN ApS blev etableret i 2005 og har adresse i København V. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 10 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
Likviditetsgrad
27%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
11%
Tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
27%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-5%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
11%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste10.83912.30519.05312.65919.959
Primært resultat-1.931-2676.2424428.882
Finansielle poster netto-534-376-210-224-443
Resultat før skat-2.465-6436.0312198.439
Årets resultat-1.920-3184.9041.0548.466
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver31.33720.96810.812--
Materielle anlægsaktiver1.1771.7331.9451.319793
Finansielle anlægsaktiver113113113113113
Anlægsaktiver i alt32.62622.81412.8701.431905
Omsætningsaktiver8.4358.8394.6707.17512.809
Aktiver i alt41.06131.65317.5408.60713.714

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4.7106.6306.9482.044990
Langfristet gæld---0827
Kortfristet gæld31.52021.9289.2296.56311.896
Passiver i alt41.06131.65317.5408.60713.714
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31