Gå til indhold

Xtel Wireless ApS

2016
Stiftet
10
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Gasværksvej 32 E
9000 Aalborg
Kort fortalt
Xtel Wireless ApS blev etableret i 2016 og har adresse i Aalborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 4,2 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerprogrammering.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
Likviditetsgrad
15%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-46%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-47%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
15%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-46%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-47%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste4.1566.27612.7497.00410.272
Primært resultat-6.699-6.887-6.340-6.924-2.844
Finansielle poster netto-939-780-1.222-343-328
Resultat før skat-7.638-7.667-7.562-7.267-3.172
Årets resultat-7.106-6.736-5.732-6.085-2.484
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver11.06112.36811.8235.4994.941
Materielle anlægsaktiver32646142280295
Finansielle anlægsaktiver2472422352120
Anlægsaktiver i alt11.63413.07112.4815.7905.237
Omsætningsaktiver3.0384.2066.65811.47710.482
Aktiver i alt14.67217.27719.13917.26715.719

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-6.8692376.9733.454-3.590
Langfristet gæld1.2051.1621.1481.1981.162
Kortfristet gæld20.33515.87711.01812.61517.610
Passiver i alt14.67217.27719.13917.26715.719
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012022-07-012021-07-012020-07-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-06-302021-06-30